CS DE

Sjezdovky

Všechny naše sjezdové tratě jsou nadstandardně široké, bezpečné a s mírnými dojezdy do roviny. Užijete si na nich opravdu pohodové lyžování. Na široké škále našich tratí od mírných lučních terénů až po náročnou kratší černou sjezdovku se určitě nudit nebudete.

Přehled sjezdovek

Lesní
Lesní
Délka: 1000 m, střední
Převýšení: 185  m

Naše nejdelší (celý 1 km dlouhá) sjezdovka střední obtížnosti Vás nudit určitě nebude. Pestrý profil s měnícím se sklonem, širokým přemostěním cesty na Bleiberg a křižující lanovou dráhu "Stříbrný potok". Komfortní šířka 70 - 80 metrů v lesních úsecích a ještě více v lučních mírnějších pasážích Vám dá pocit bezpečí i při plně obsazené lanovce.

 
Malý Bleiberg
Malý Bleiberg
Délka: 400 m, lehká
Převýšení: 70 m

Naše nejoblíbenější sjezdovka pro rodiny s dětmi, začátečníky a lyžařské kurzy. Mírná, široká a s krásnými výhledy do okolí.

 
Fun
Fun
Délka: 400 m, lehká
Převýšení: 70 m

Pro zpestření lyžařům i snowboardistům je tu kratší sjezdová trať s několika terénními vlnami, skoky a překážkami. Pokaždé zde pro Vás připravíme v závislosti na počasí a sněhových podmínkách něco jiného a když je sněhu opravdu dostatek, dočkáte se i originálního sněhového tunelu.

 
Střední Bleiberg
Střední Bleiberg
Délka: 600 m, střední
Převýšení: 105 m

Centrální sjezdová trať střední obtížnosti na bublavské straně je ideální pro středně vyspělé karvery, ale hravě si s ní poradí i méně zkušení lyžaři a děti. Díky komfortní šířce a dojezdu do roviny je zcela bezpečná a pocitově velice příjemná. 

 
Velký Bleiberg
Velký Bleiberg
Délka: 450 m, těžká
Převýšení: 110 m

Naše nejprudší sjezdovka je ve střední části opravdu "černá". Vždyť zde kdysi byl i poměrně velký skokanský můstek. I když je určena hlavně vyspělejším lyžařům, bát se na ní opravdu nemusíte. Její prudká střední pasáž se postupně zmírňuje až do úplně pohodového dojezdu. A protože se sem slunce jen tak nedostane, sníh zde bývá kvalitní až do konce sezóny.

 
Lyžařské hřiště
Lyžařské hřiště
Délka: 80 m, lehká
Převýšení: 10 m

Lyžařské hřiště na jižním svahu proti černé sjezdovce Velký Bleiberg je trochu stranou hlavního dění. První lyžařské krůčky se zde ale můžete učit zcela zdarma. 

 
Dětský park
Dětský park
Délka: 180 m, lehká
Převýšení: 27 m

Celý Dětský park je letošní novinkou. Mírná a závabná sjezdovka přímo v centru areálu, kde se nemusíte bát nechat skotačit svoje děti. 180 metrů zábavy zpestří mnoho herních prvků, figurek a branek. Unavené děti můžete nakrmit a nechat hrát ve vytápěném altánu, který je součástí parku. Vstup je sem na běžné časové jízdenky nebo za zvýhodněné jednotné denní jízdné 150,- Kč.

 
Slalomák
Délka: 650 m, střední
Převýšení: 180 m

Hlavní sjezdová trať v lokalitě Stříbrná - Lišák. Ne nadarmo se jí říká "Slalomák". Pokud je dost přírodního sněhu, vyspělejší lyžaři ji ocení.

 
Turistická
Délka: 1000 m, lehká
Převýšení: 180 m

V lokalitě Stříbrná - Lišák je alternativou a objízdnou trasou k prudšímu "Slalomáku". V celé délce nejde o plnohodnotnou sjezdovou trať, ale kdo se na prudším "Slalomáku" úplně necítí, rád ji vyzkouší.

 
Cvičná
Délka: 260 m, lehká
Převýšení: 50 m

V lokalitě Stříbrná - Lišák je sjezdovka "Cvičná" mírnějším a kratším svahem ve spodní části areálu. Díky vlastnímu vleku a dostatečné šířce je svah vhodný pro začátečníky a výuku lyžování.