CS DE
SKI BUBLAVA

1 lanovka, 7 vleků a rodinná pohoda
na širokých sjezdovkách bez front
u vleků

Aktuálně

14. 12. 2021
Skiareál Bublava Stříbrná chce zasněžit obě strany kopce najednou - článek v Chebském deníku:)

I přes oteplení, které hlásí meteorologové na příští týden, by měli bublavští vlekaři v pátek 17. prosince otevřít sjezdovky. Díky investicím před loňskou zimou to budou hned všechny strany kopce najednou. Jet by tedy měla kotva i sedačková lanovka.

"Pokud počasí dovoluje vyrábíme umělý sníh. Spolu s tím přírodním by to mělo stačit na otevření areálu koncem příštího týdne," řekl jeden provozovatelů areálu Jiří Lhota.

Před minulou lyžařskou sezonou dobudovali areál do podoby, která zásadnější investice nebude v nejbližší době potřebovat. Jde zejména o špičkové a hlavně extrémně rychlé zasněžování." Lyžaři, kteří se rozhodnou přijet právě k nám, by tak měli mít jistotu lyžování na většině sjezdovek," míní provozovatel.

Ve ski areálu mají novou čerpací stanici a další sněžná děla. Je to výrazné posílení. Nyní disponují dvakrát větší kapacitou pro umělé zasněžování. Vlekaři v minulosti zasněžili nejdřív bublavskou stranu a až poté pod lanovkou na Stříbrné. Nyní mohou dělat vše najednou. Nemělo by se tak stát, že se při slabé zimě druhá strana kopce nestačí zasněžit.

Meteorologové očekávají v příštím týdnu oteplení. "Víkend bude mrazivý, poté přijde oteplení a to zejména na západě Čech. Pod 600 metrů nad mořem lze očekávat déšť. V polovině týdne vyšplhají teploty na 5 a v nižších polohách až na 7 stupňů Celsia," řekl pozorovatel počasí ze Šindelové Rudolf Kovařík.
Zdroj: https://chebsky.denik.cz/z-regionu/skiareal-bublava-stribrna-chce-zasnezit-obe-strany-kopce-najednou-20211211.html