CS DE

Lanovky a vleky

Ve Skicentru Bublava - Stříbrná na Vás čeká celé spektrum moderních přepravních zařízení od kapacitní čtyřsedačkové lanovky až po pohodlné výukové lyžařské vleky. Díky tomu si u nás vybere každý a pestrý výběr toho, čím se nahoru na kopce dostanete, je samo o sobě zárukou, že Vám na nudu čas nezbyde. 

Stříbrný potok (Silberbachbahn)
Stříbrný potok (Silberbachbahn)
čtyřsedačka
Délka: 800 m
Kapacita: 1700 osob/h

Lanová dráha s romantickým názvem Stříbrný potok propojuje dříve samostatný areál na Bublavě s údolím obce Stříbrná. Její vysoká přepravní kapacita je dokonalou zárukou, že zde fronty u turniketů neznáme a nebo jsou tak malé, že si po kilometrovém sjezdu sotva stačíte vydechnout. Lanovka je po většinu trasy v přímém kontaktu se sjezdovou tratí a jízdu si tak můžete krátit sledováním ostatních lyžařů.  

 
Poma
Poma
vlek
Délka: 380 m
Kapacita: 900 osob/h

Moderní bubínkový lyžařský vlek, na kterém se snadno naučí jezdit i děti od tří let věku. Pohodlnou jízdu na něm, navíc okořeněnou výhledy na sjezdovky po obou stranách, ocení určitě každý, včetně již zkušených lyžařů. I tady se svezete večer za umělého osvětlení.

 
Kotva
Kotva
vlek
Délka: 520 m
Kapacita: 1440 osob/h

Z centrálně umístěného lyžařského vleku na bublavské straně areálu se můžete vydat na všechny lyžařské tratě od černé, až po lehkou modrou sjezdovku Malý Bleiberg. V provozu je každý den bez přestávky od 9.00 hod. až do dvacáté hodiny večerní. 

 
Bleiberg
Bleiberg
vlek
Délka: 410 m
Kapacita: 900 osob/h

Podél černé sjezdovky Vás nahoru vyveze pohodlný jednomístný bubínkový vlek. Na černou sjezdovku si netroufne každý a tak se zde na svezení opravdu nečeká. 

 
Školní
Školní
vlek
Délka: 180 m
Kapacita: 600 osob/h

Vlek školní typu Poma obsluhuje mírnou louku od baru „IGLOO“ směrem do Stříbrné a je ideální pro školní kurzy a začátečnické lyžování. V provozu je většinou o víkendech a školních prázdninách.

 
Dětský park - Poma
Dětský park - Poma
vlek
Délka: 140 m
Kapacita: 600 osob/h

Pohodové svezení na vleku typu "Poma" ocení nejen naši nejmenší hosté, ale vlek je  vhodný i pro dospělé lyžaře a snowboardisty. V celém dětském parku platí zvýhodněné celodenní jízdné 150,- Kč

 
Dětský park - Pohyblivý pás
Dětský park - Pohyblivý pás
sunkid
Délka: 35 m
Kapacita: 1000 osob/h

35 metrů dlouhý lyžařský pás je to pravé místo pro první lyžařské zážitky Vašich dětí nebo pro příjemné zpestření Vašeho pobytu na Bublavě. V celém dětském parku platí zvýhodněné celodenní jízdné 150,- Kč.